Vsaďte na zlato

Vsaďte na zlato

Situace na trhu je jak známo jako na houpačce. Jednou se daří dobře a z toho profitují, jak mocní, tak i docela obyčejní lidé, ale pak se situace zhorší a kdekdo na to doplatí. A na ekonomických problémech panujících na trhu zpravidla prodělávají ti, kdo mají peníze. Protože si vlády či centrální bankéři mohou kdykoliv usmyslet, že měnu znehodnotí, a ti, kdo mají právě v penězích nashromážděné jmění, na to doplatí.

zlatá cihla

Chtělo by to tedy najít alternativu, jež by byla sázkou na jistotu. Chtělo by to objevit něco, do čeho by člověk investoval a co by nejen nepozbývalo, ale naopak nabývalo na hodnotě.
Jenže kde to najít? Na akciovém trhu, kde jsou cenné papíry, jež nejednou nemají hodnotu vyšší než papír? V nějakém fondu, o němž se sice v reklamách mluví jenom v superlativech, jenže v naprosté většině případů, jak se můžeme dnes a denně přesvědčovat, se tu jenom prodělává a nezbývá než věřit řečem o tom, že by se to jednou snad mohlo změnit k lepšímu? Nebo snad ukládat peníze na nějaký běžný účet, kde je požírá inflace?
Hloupost! I ve zmíněných případech si sice teoreticky polepšit lze, ale je to hodně nejistá záležitost. A ten, kdo se v podobné branži nevyzná, na tom zřejmě prodělá.
Pro ty, kdo chtějí nespornou hodnotu, kdo chtějí mít své jisté, je daleko rozumnější alternativou vsadit na zlato. A sice proto, že cena zlata je něčím naprosto nezpochybnitelným.

tři destičky

Ten, kdo investuje do kvalitních zlatých slitků nebo mincí, má jistotu, že získá sice jenom kov, ovšem kov, o jehož hodnotě nikdo nepochybuje. Zlato je sázkou na jistotu v nejistých dobách už od pradávna a nic nenasvědčuje tomu, že by se to snad mělo někdy změnit.
A proto máte-li volné finanční prostředky, lze je investováním do zlata zachránit před nepřízní trhu. Jenž je v dnešní době covidové zase jednou hodně dole. A na rozdíl od zlata negarantuje skvělou životní úroveň a ekonomické jistoty nikomu.

About devene